ewangeliczni

Co wydarzyło się na krzyżu?

Gdy myślimy o ukrzyżowaniu Pana Jezusa, o poprzedzających je okrutnych torturach, całym tym niewyobrażalnym cierpieniu, jakiego doświadczył, często popełniamy pewien błąd.

Tym błędem jest skupianie się na tych wymienionych fizycznych aspektach.

Jednak, pomimo tej całej ich potworności, nie to było istotą krzyżowej śmierci Pana Jezusa.

Pod względem fizycznym, śmierć Jezusa była podobna do śmierci setek innych ludzi ukrzyżowanych przez Rzymian w tamtych czasach.

Chcę być dobrze zrozumiany: ukrzyżowanie było jedną z najokrutniejszych tortur i najpotworniejszych metod zabijania ludzi w całej historii ludzkości. Nie lekceważę, ani nie pomniejszam tego fizycznego aspektu cierpienia, jakie spotkało Jezusa.

Jego cierpienie i śmierć różniły się natomiast od pozostałych tym, że oprócz tego fizycznego, Jezus doświadczył także, a może przede wszystkim cierpienia duchowego, gdy dobrowolnie przyjął na siebie cały duchowy ciężar grzechu i jego konsekwencji.

Nikt inny nie był w stanie wziąć na siebie tego duchowego ciężaru grzechu, gdyż tylko Jezus, sam będąc bezgrzeszny, mógł wziąć na siebie winy innych.

Apostoł Piotr w swoim Pierwszym Liście 2:22 wyraził to słowami:
 „[On] grzechu nie popełnił, a w jego ustach nie znaleziono podstępu;”
 i dalej w w. 24:
 „On nasze grzechy na swoim ciele poniósł na drzewo…”

On wziął na siebie nasz grzech, abyśmy przez wiarę w Niego otrzymali – jako dar Bożej Łaski – Jego Świętość.

Rozmyślając zatem o krzyżowej śmierci Pana Jezusa skupmy się raczej na jej duchowym wymiarze, a nie fizycznym.

Autor: Marcin Zwoliński

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mateusz
Stefański

Creative director

Kreatywny wizjoner, marketingowiec-artysta. Zamiast chwytliwych haseł, woli od razu tworzyć z tego movement. Opracowuje strategie reklamowe, projektuje komunikację spójną z marką, planuje kampanie marketingowe i realizuje je na podstawie realnych potrzeb. Pierwsze kroki stawiał w 2014 roku w agencji reklamowej Engine w Sopocie. Od 2017 roku dyrektor wykonawczy Exodus Conference & Festival. Obecnie od 2019 roku realizuje szalone pomysły w roli dyrektora kreatywnego Kościoła Radość Życia w Gdańsku.

Olga
Nerc

Project Director

Współtworząca i kierująca wieloma zespołami marketingowymi w firmach Young Digital Planet, Nowa Era, Flugger farby. Od 2020 r. misjonarz, członek zespołu Ewangelicznej Polski. Z pasją tworzy i zarządza projektami. Współtworząca projekt Dziewczyny Się Spotykają, wyjazdy misyjne na Ukrainę oraz służbę dla małżeństw.

Paulina
Konieczny

Graphic Design

Z wykształcenia jest architektem, a na co dzień zajmuje się grafiką i tworzeniem brandingu. Zachwyca ją piękno połączone z funkcjonalnością. Jako brand designer pragnie tworzyć projekty, które będą odzwierciedleniem przedstawionej wizji, ale nie boi się również zapraszać swoich klientów do innowacyjnych rozwiązań. Wierzy, że każdy projekt może być dziełem o indywidualnym charakterze. Wraz z mężem Alkiem założyli Społeczność Miasto, w której od początku odpowiada za obszar designu, w tym za stworzenie identyfikacji wizualnej oraz grafik i wszelkich materiałów promocyjnych.

Gosia
Śmigielska

Film production

Z zawodu jest technikiem odzieży. Mimo że jej przygoda z szyciem i projektowaniem została wstrzymana, to obcowanie ze światem mody rozbudziło w niej chęci do kreatywniejszego stylu życia. Zaczęła interesować się grafiką, dokształcać w temacie fotografii i próbować krótkich form filmowych. W ten sposób od kilku lat aktywnie działa w branży kreatywnej. Obecnie jest studentką drugiego roku Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Estera
Wiaduch

Creative Writer

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej specjalność to gra na fagocie. W wolnej chwili realizuje się muzycznie w zespole ‘dzieła wybrane’. Nie tylko może tam pisać muzykę, ale i teksty, co okazało się jej kolejną pasją. Swoje pióro od dłuższego czasu może szkolić dzięki pracy dziennikarskiej w Nadmorskiej Grupie Medialnej (Norda.FM, Twoja Telewizja Morska, Nadmorski24.pl). Od kilku lat jest liderem młodzieżowym grupy WIDOKI. 

Dziękujemy za kontakt!

Już wkrótce reprezentant naszego zespołu odpowie
na Twoje pytania.

Magda
Ciszewska

Digital Marketing

Specjalizuje się w budowaniu i realizacji strategii marketingowo-sprzedażowych. Od paru lat związana z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia na kierunkach Social Media i Zintegrowany Marketing oraz e-Commerce. Swoją karierę zawodową poświęciła online marketingowi i nowym mediom. W ciągu 20 lat swojej pracy budowała globalne strategie marketingowe dla takich marek jak ClickMeeting, GetResponse, Heinz, Ford, Diageo, GlaxoSmithKline. Jest ekspertem w pozycjonowaniu marek, tworzeniu strategii marketingowych i wdrażaniu kampanii promocyjnych.