ewangeliczni

Czy Jezus zmartwychwstał?

Czy Jezus zmartwychwstał?

Odpowiadając krótko: tak, Jezus Zmartwychwstał!

A odpowiadając nieco dłużej…

Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest absolutnym fundamentem chrześcijaństwa.

Apostoł Paweł był tego całkowicie świadom i dlatego w 1 Liście do Koryntian w r. 15 napisał:
 „…jeśli Chrystus nie został wskrzeszony, to daremne jest nasze głoszenie, daremna też wasza wiara.” (w. 14)
 oraz
 „jeśli Chrystus nie został wskrzeszony, daremna jest wasza wiara i nadal jesteście w swoich grzechach.” (w. 17)

Przytoczone słowa były odpowiedzią Pawła na wątpliwości, jakie pojawiły się u Koryntian na skutek twierdzeń i nauk podważających możliwość zmartwychwstania, co logicznie prowadzi do podważenia także Zmartwychwstania Jezusa.

Zmartwychwstanie Jezusa było w związku z tym wielokrotnie i na różne sposoby kwestionowane przez ludzi, którzy próbowali tą drogą obalić wiarę chrześcijańską.

Wielu z tych ludzi, starając się udowodnić, że Jezus nie Zmartwychwstał, odkrywało, że nie ma po prostu innej możliwości, jak tylko to, że On naprawdę Zmartwychwstał.

Polecam w tym kontekście książkę pt. „Sprawa Chrystusa” autorstwa Lee Strobela, dziennikarza, który będąc ateistą, postanowił dowieść, że Zmartwychwstanie Jezusa nie miało miejsca. Na podstawie tej książki został nakręcony także film pod tym samym tytułem, który kilka lat temu można było oglądać w kinach.

W Biblii Zmartwychwstanie Jezusa jest traktowane jako fakt i nie znajdziemy tam argumentów udowadniających, że miało ono miejsce.

Niemniej jednak wszystko to, co jest tam zapisane odnośnie samego Zmartwychwstania oraz tego, jak wpłynęło ono na życie tych, którzy byli jego świadkami, pozwala nam zobaczyć takie dowody, chociaż nie bezpośrednie.

Nawet jednak najlepsze i najmocniejsze dowody i argumenty nie przekonają kogoś, kto po prostu nie chce uznać rzeczywistości faktu Zmartwychwstania Jezusa. I dlatego bez względu na liczbę i wagę tego typu dowodów, wciąż najistotniejszą rolę pełni wiara, o czym sam Pan Jezus, już po Zmartwychwstaniu powiedział do Tomasza, jednego z dwunastu apostołów:
 „Tomaszu, uwierzyłeś, ponieważ mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.” (Ewangelia Jana 20:29).

Autor: Marcin Zwoliński

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mateusz
Stefański

Creative director

Kreatywny wizjoner, marketingowiec-artysta. Zamiast chwytliwych haseł, woli od razu tworzyć z tego movement. Opracowuje strategie reklamowe, projektuje komunikację spójną z marką, planuje kampanie marketingowe i realizuje je na podstawie realnych potrzeb. Pierwsze kroki stawiał w 2014 roku w agencji reklamowej Engine w Sopocie. Od 2017 roku dyrektor wykonawczy Exodus Conference & Festival. Obecnie od 2019 roku realizuje szalone pomysły w roli dyrektora kreatywnego Kościoła Radość Życia w Gdańsku.

Olga
Nerc

Project Director

Współtworząca i kierująca wieloma zespołami marketingowymi w firmach Young Digital Planet, Nowa Era, Flugger farby. Od 2020 r. misjonarz, członek zespołu Ewangelicznej Polski. Z pasją tworzy i zarządza projektami. Współtworząca projekt Dziewczyny Się Spotykają, wyjazdy misyjne na Ukrainę oraz służbę dla małżeństw.

Paulina
Konieczny

Graphic Design

Z wykształcenia jest architektem, a na co dzień zajmuje się grafiką i tworzeniem brandingu. Zachwyca ją piękno połączone z funkcjonalnością. Jako brand designer pragnie tworzyć projekty, które będą odzwierciedleniem przedstawionej wizji, ale nie boi się również zapraszać swoich klientów do innowacyjnych rozwiązań. Wierzy, że każdy projekt może być dziełem o indywidualnym charakterze. Wraz z mężem Alkiem założyli Społeczność Miasto, w której od początku odpowiada za obszar designu, w tym za stworzenie identyfikacji wizualnej oraz grafik i wszelkich materiałów promocyjnych.

Gosia
Śmigielska

Film production

Z zawodu jest technikiem odzieży. Mimo że jej przygoda z szyciem i projektowaniem została wstrzymana, to obcowanie ze światem mody rozbudziło w niej chęci do kreatywniejszego stylu życia. Zaczęła interesować się grafiką, dokształcać w temacie fotografii i próbować krótkich form filmowych. W ten sposób od kilku lat aktywnie działa w branży kreatywnej. Obecnie jest studentką drugiego roku Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Estera
Wiaduch

Creative Writer

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej specjalność to gra na fagocie. W wolnej chwili realizuje się muzycznie w zespole ‘dzieła wybrane’. Nie tylko może tam pisać muzykę, ale i teksty, co okazało się jej kolejną pasją. Swoje pióro od dłuższego czasu może szkolić dzięki pracy dziennikarskiej w Nadmorskiej Grupie Medialnej (Norda.FM, Twoja Telewizja Morska, Nadmorski24.pl). Od kilku lat jest liderem młodzieżowym grupy WIDOKI. 

Dziękujemy za kontakt!

Już wkrótce reprezentant naszego zespołu odpowie
na Twoje pytania.

Magda
Ciszewska

Digital Marketing

Specjalizuje się w budowaniu i realizacji strategii marketingowo-sprzedażowych. Od paru lat związana z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia na kierunkach Social Media i Zintegrowany Marketing oraz e-Commerce. Swoją karierę zawodową poświęciła online marketingowi i nowym mediom. W ciągu 20 lat swojej pracy budowała globalne strategie marketingowe dla takich marek jak ClickMeeting, GetResponse, Heinz, Ford, Diageo, GlaxoSmithKline. Jest ekspertem w pozycjonowaniu marek, tworzeniu strategii marketingowych i wdrażaniu kampanii promocyjnych.