ewangeliczni

Poznaj Biblię

JAK CZYTAMY BIBLIĘ

POZNAJ BIBLIĘ

Ewangelia jest dla Ciebie

Pismo Święte jest pełne niezwykłych treści potrzebnych nam w różnym czasie. Czy każdy może je czytać? Od czego zacząć? Dlaczego warto? 

 

 

Jeśli chcesz lepiej poznać Jezusa, zacznij czytać Biblię, a my podpowiemy Ci jak.

POZNAJ BIBLIĘ

Jak zacząć czytać Biblię?

Dzięki czytaniu Biblii Twoje życie zacznie się zmieniać. Pojawia się jednak pytanie: od czego zacząć? 

 

Biblia jest pełna historii ludzi, którzy żyli na ziemi tysiące lat temu. Nie brakuje w niej porad, słów o nadziei, radości i miłości. W tej Księdze Ksiąg możemy znaleźć odpowiedzi na wiele życiowych pytań. 

1

Warto być świadomym tego, że kontekst zapisanych wydarzeń często dotyczy zupełnie nieznanej nam kultury Bliskiego Wschodu, zwłaszcza gdy czytamy Stary Testament. Jeśli zaczniemy przykładowo od księgi pełnej rodowodów, możemy się zniechęcić. 

2

Warto więc czytanie Biblii rozpocząć od Nowego Testamentu. Ta część Biblii jest napisana lżejszym językiem i jest pełna obrazowych przypowieści.

3

W Nowym Testamencie spotkasz się z historią życia Jezusa, opowiedzianą przez czterech różnych autorów, dalszymi losami Jego uczniów po wniebowzięciu Pana Jezusa, a także poznasz historię rodzącego się Kościoła. 

4

Warto zacząć od Ewangelii Jana, która została napisana przez ukochanego ucznia Jezusa. Poznasz tam osobę Chrystusa oraz Jego życiodajne słowa. 

5

Możesz Biblię czytać w wersji papierowej lub – uwaga – elektronicznej! Tak, jeśli tylko zechcesz, teraz Biblię możesz mieć nawet w swoim smartfonie lub dowolnym urządzeniu mobilnym, np. dzięki aplikacji YouVersion. To bardzo przystępna możliwość czytania Biblii każdego dnia. 

6

W aplikacji YouVersion możesz zaznaczać swoje ulubione wersety, notować przemyślenia, czy też szukać inspiracji. Nie znajdziesz tam reklam i zupełnie za darmo możesz korzystać z wielu tłumaczeń. 

W aplikacji jest aż 2 776 przekładów Biblii w ponad 1 800 językach. Co więcej, aplikacja YouVersion została pobrana blisko 500 milionów razy. 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z poznawaniem Pisma Świętego, spróbuj czytać Biblię według tych planów, dostępnych w aplikacji YouVersion:

O co chodzi w Biblii?

Biblia jest jedną z książek, które wywarły największy wpływ na ludzkość na przestrzeni dziejów.

Jak zacząć czytać Biblię?

Czytanie Biblii jest dobrym pomysłem, ale nawet ustalenie od czego zacząć jest wystarczająco skomp-likowane.

Twoja najlepsza inwestycja

Zdobywanie błogosła-wionego i obfitego zysku rozpoczyna się od zrobienia dobrej inwestycji.

Co to znaczy iść za Jezusem?

W tym krótkim planie dowiesz się, jak Jezus wzywa nas do naśladowania Go i jakie jest Jego serce, które się za tym wezwaniem kryje.

Rozpoczynając relację z Jezusem

Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o chrześcijaństwie, ale nie jesteś pewien, o co – albo – jak zapytać?

POZNAJ BIBLIĘ

Słowo Boże jest z Tobą

Aplikacja YouVersion to nie jedyna możliwość, by lepiej poznawać Biblię. Możesz skorzystać z innych platform, które pomogą przybliżyć się do Boga. 

Może potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci lepiej zrozumieć to, o czym czytasz? Zapraszamy Cię do udziału w projekcie, w którym razem ze swoim e-trenerem lepiej poznasz Pismo Święte.

Interesują Cię różne tematy poruszone w Biblii? Nie wiesz, jak wprowadzić w życie to, co czytasz? Społeczność Kochaj Boga Niezmiernie przygotowała wiele różnych planów czytania Pisma Świętego i propozycji w jaki sposób możesz sprawić, że czytanie Biblii będzie Twoją codziennością. Pobierz wybrany plan i zacznij wspaniałą przygodę.

Możesz skorzystać z inspiracji, 

które są udostępniane na różnych

mediach społecznościowych. 

Jeśli chcesz posłuchać biblijnych rozważań, zachęcamy Cię do zajrzenia do programu “Podręcznik do studiowania w Biblii” od TBN Polska. 

Poznaj Biblię z Bible Project

Dowiedz się jak jest zbudowane Pismo Święte, skąd się wzięły poszczególne księgi.

POZNAJ BIBLIĘ

Biblia na codzień

Jako chrześcijanie uznajemy, że całe Pismo Święte jest doskonałe i natchnione przez Ducha Świętego. Cała treść Biblii jest ważna i wartościowa. Znajdziemy tam nie tylko historie bohaterów biblijnych, ale również wiele metafor dotyczących ponadczasowych i uniwersalnych wartości. Mimo upływu wielu lat od powstania tych treści, jeśli wczytasz się w słowa Biblii, znajdziesz tam odpowiedzi także na wiele pytań dotyczących Twojego współczesnego życia. 

Możesz się zastanowić, co dany fragment mówi o Bogu, jaka jest jego główna myśl, czy znajdujesz tam jakieś ostrzeżenia, uwagi lub przykłady do naśladowania. Zachęcamy Cię, abyś zawsze się zastanowił, w jaki sposób to, co czytasz, może zmienić Twoje życie.

 

Warto skorzystać również z różnych planów czytania Biblii. Pomogą Ci one nie zagubić się w wielości historii i ich chronologii. Zapoznawaj się z Pismem Świętym w mądry sposób, polecany przez znawców tej Księgi Ksiąg. 

Mateusz
Stefański

Creative director

Kreatywny wizjoner, marketingowiec-artysta. Zamiast chwytliwych haseł, woli od razu tworzyć z tego movement. Opracowuje strategie reklamowe, projektuje komunikację spójną z marką, planuje kampanie marketingowe i realizuje je na podstawie realnych potrzeb. Pierwsze kroki stawiał w 2014 roku w agencji reklamowej Engine w Sopocie. Od 2017 roku dyrektor wykonawczy Exodus Conference & Festival. Obecnie od 2019 roku realizuje szalone pomysły w roli dyrektora kreatywnego Kościoła Radość Życia w Gdańsku.

Olga
Nerc

Project Director

Współtworząca i kierująca wieloma zespołami marketingowymi w firmach Young Digital Planet, Nowa Era, Flugger farby. Od 2020 r. misjonarz, członek zespołu Ewangelicznej Polski. Z pasją tworzy i zarządza projektami. Współtworząca projekt Dziewczyny Się Spotykają, wyjazdy misyjne na Ukrainę oraz służbę dla małżeństw.

Paulina
Konieczny

Graphic Design

Z wykształcenia jest architektem, a na co dzień zajmuje się grafiką i tworzeniem brandingu. Zachwyca ją piękno połączone z funkcjonalnością. Jako brand designer pragnie tworzyć projekty, które będą odzwierciedleniem przedstawionej wizji, ale nie boi się również zapraszać swoich klientów do innowacyjnych rozwiązań. Wierzy, że każdy projekt może być dziełem o indywidualnym charakterze. Wraz z mężem Alkiem założyli Społeczność Miasto, w której od początku odpowiada za obszar designu, w tym za stworzenie identyfikacji wizualnej oraz grafik i wszelkich materiałów promocyjnych.

Gosia
Śmigielska

Film production

Z zawodu jest technikiem odzieży. Mimo że jej przygoda z szyciem i projektowaniem została wstrzymana, to obcowanie ze światem mody rozbudziło w niej chęci do kreatywniejszego stylu życia. Zaczęła interesować się grafiką, dokształcać w temacie fotografii i próbować krótkich form filmowych. W ten sposób od kilku lat aktywnie działa w branży kreatywnej. Obecnie jest studentką drugiego roku Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Estera
Wiaduch

Creative Writer

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej specjalność to gra na fagocie. W wolnej chwili realizuje się muzycznie w zespole ‘dzieła wybrane’. Nie tylko może tam pisać muzykę, ale i teksty, co okazało się jej kolejną pasją. Swoje pióro od dłuższego czasu może szkolić dzięki pracy dziennikarskiej w Nadmorskiej Grupie Medialnej (Norda.FM, Twoja Telewizja Morska, Nadmorski24.pl). Od kilku lat jest liderem młodzieżowym grupy WIDOKI. 

Dziękujemy za kontakt!

Już wkrótce reprezentant naszego zespołu odpowie
na Twoje pytania.

Magda
Ciszewska

Digital Marketing

Specjalizuje się w budowaniu i realizacji strategii marketingowo-sprzedażowych. Od paru lat związana z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia na kierunkach Social Media i Zintegrowany Marketing oraz e-Commerce. Swoją karierę zawodową poświęciła online marketingowi i nowym mediom. W ciągu 20 lat swojej pracy budowała globalne strategie marketingowe dla takich marek jak ClickMeeting, GetResponse, Heinz, Ford, Diageo, GlaxoSmithKline. Jest ekspertem w pozycjonowaniu marek, tworzeniu strategii marketingowych i wdrażaniu kampanii promocyjnych.