ewangeliczni

Rozwój duchowy

CO CI W DUSZY GRA?

ROZWÓJ DUCHOWY

Ile dusza zapragnie?

Czy myślisz, że świat materialny to nie wszystko? A może odczuwasz czasem pustkę i nie wiesz,jak sobie z tym poradzić?

Jeśli zastanawiasz się, czy człowiek jest istotą duchową, Bóg jest odpowiedzią. Poznaj Go lepiej, aby naprawdę poczuć, że żyjesz.

ROZWÓJ DUCHOWY

Zagubieni. Gdzie podziało się szczęście?

Często jesteśmy zagubieni w pędzie życia. Czy dobrze wybieram?
Jakie będą efekty moich decyzji?

 

Nieustanna presja, natłok informacji, przykre sytuacje, śmierć bliskiej osoby, choroby, brak finansów dotykają każdego z nas.   

 

 

To brak odpowiedzi często jest powodem naszych frustracji. Nie umiemy się odnaleźć i gubimy poczucie sensu życia. 

 

Czy taki stan będzie nam zawsze towarzyszyć?

 

Może jest odpowiedź, a zmiany czekają tuż za rogiem? 

PRAWDZIWE HISTORIE

Jakkolwiek może wydawać się to dziwne, po raz pierwszy usłyszałam, że ktoś mnie kocha, gdy miałam 16 lat. Dokładniej mówiąc, usłyszałam, że Bóg mnie kocha od katechety na lekcji religii. Nigdy nie mówili mi tego ani rodzice, ani rodzeństwo, ani nikt inny. Słyszałam zamiast tego słowa, że lepiej, żebym się nie urodziła oraz że wiele trudnych rzeczy dziejących się w moim domu rodzinnym jest moją winą. Przez wiele lat nosiłam w sobie echo tych przekleństw i żyłam obciążona ich presją. Gdy poznałam Boga i przyjęłam Go do mego serca, na początku bardzo często odwoływałam się do słów Biblii mówiących o tym, że jestem umiłowanym dzieckiem

i Bóg się o mnie troszczy. Modliłam się o to, abym przebaczyła moim rodzicom wszystkie złe rzeczy, których doświadczyłam.

Jola z Kościoła Zielonoświątkowego we Wrocławiu

PRAWDZIWE HISTORIE

To było prawie 23 lata temu. Nie szukałam Boga – przynajmniej tego nie pamiętam. Moje małżeństwo było w “rozsypce”.

Czułam się niekochana i nieakceptowana. Nie modliłam się, żeby Bóg coś z tym zrobił. Postanowiłam, że kiedy dzieci “wyjdą z domu”, po prostu męża zostawię. Nie miałam nadziei, że coś się może zmienić. Wtedy na mojej drodze stanął Bóg.

Maria z Kościoła Bożego w Chrystusie w Żyrardowie

PRAWDZIWE HISTORIE

Karmen, moja młodsza siostrzyczka, była chora i płakała. Miała wtedy kilka miesięcy. Wziąłem ją na ręce i chciałem uspokoić, ale to nie pomagało. Wtedy pomyślałem, żeby poprosić Pana Boga o pomoc. Karmen po kilku chwilach przytuliła się do mojego ramienia i spokojnie zasnęła.

Jonatan z Kościoła Zielonoświątkowego z Mrągowa

ROZWÓJ DUCHOWY

Czy istnieje sprawdzony przepis na sukces?

Kariera? Relacje? Pasje? Mistyczne przeżycia? Religijność? Zasady? Pieniądze? Używki?


Każdy z nas chce być szczęśliwy. Okazuje się, że wiele z naszych sposobów zawodzi, mimo naszych starań. Potrzebujemy stabilności w poczuciu spełnienia, a świat materialny nam tego nie daje. Kiedy zawodzi wszystko, w co inwestowaliśmy, przychodzi rozczarowanie i frustracja. A przepis na szczęście nadal pozostaje poza naszym zasięgiem. 

A co, jeśli odpowiedzią jest wiara w Boga i Jego miłość?

Doświadczenie Jego miłości może zmienić Twój światopogląd. Kiedy poznajemy lepiej naukę Jezusa i faktycznie zaczynamy odczuwać w życiu Jego obecność, nasze obawy i troski stają się mniejsze, a poczucie sensu – bardziej stabilne. 


On pomaga nam kochać ludzi dookoła nas, naszych przyjaciół i wrogów. Jezus pomaga nam wejść na drogę samoakceptacji i miłości nie tylko do „bliźnich”, ale i samego siebie. 

Kiedy otworzysz się na Słowo Boże, Twój tok myślenia bardzo się zmieni. Częstą gonitwę myśli zastąpi proces, dzięki któremu nauczysz się ufać, że to co Cię spotyka, jest dla Ciebie lekcją i źródłem rozwoju. 

Z Jego pomocą łatwiej będzie o wyrozumiałość dla siebie i innych. Gdy poznasz Jezusa, doświadczysz spokoju ducha.

ROZWÓJ DUCHOWY

Relacja z Jezusem? Jak to możliwe?

By nasza wiara miała sens, potrzebujemy osobiście poznać Jezusa. Skupić się na Jego słowach i wprowadzać je w życie. Relację z nim możemy budować dzięki indywidualnej modlitwie, uwielbieniu i czytaniu Biblii. 

 

Opieranie swojego życia na przestrzeganiu zasada i reguł lub kopiowaniu pewnych zachowań nie przyniesie Ci ulgi ani poczucia sensu. Człowiek sam z siebie nie jest w stanie być idealnym i prędzej czy później popełni błąd.

Modlitwa to rozmowa z Bogiem.

Możesz Mu opowiedzieć wszystko, co zechcesz. On zawsze odpowiada, choć bardzo często nie tak, jak sobie to wyobrażamy. 

Czasem dzieją się cuda – gdy jesteś chory, Bóg może Cię uzdrowić. Gdy przed Tobą trudna decyzja, On podpowie Ci właściwe rozwiązanie. Inne sytuacje mogą okazać się cenną lekcją, dzięki której nabierzesz doświadczenia i siły, by stawić czoła kolejnym życiowym wyzwaniom. 

Śpiew Bogu nazywany jest uwielbieniem.

Możemy nie tylko się modlić, ale naszą miłość i wdzięczność wyrażać poprzez muzykę. W Psalmach znajdujemy fragmenty, które mówią o tym, by na harfach, cytrach, cymbałach i bębnach oraz okrzykami ogłaszać Boże dzieła. 

 

Przenosząc to na dzisiejsze czasy, nie pozostaje nam nic innego, jak skorzystać z instrumentów które mamy, by grać i śpiewać

na chwałę Bogu. 

Biblia, drogowskaz na całe życie.

Każdy, kto chce mieć relację z Bogiem, nie powinien zapominać o czytaniu Biblii. To księga pełna ponadczasowych treści. 

Czytanie warto wzbogacić o rozmyślanie nad wybranymi fragmentami i modlitwę. Chcesz dowiedzieć się więcej, 

jak zacząć i jak zrozumieć przekaz Słowa Bożego? Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne porady

Relacje z wierzącymi pomocą w każdym czasie.

Jeśli zdecydujesz się iść przez życie z Jezusem, nie zapomnij, że warto jest otaczać się ludźmi, którzy dzielą z Tobą podobne przekonania.

Z doświadczenia wiemy, że dobrze jest otaczać

się ludźmi, którzy również są na tej drodze i będą dla Ciebie inspiracją, źródłem siły i wsparciem w chwilach zwątpienia.

Pismo Święte zachęca nas, abyśmy nie unikali wspólnych zebrań i pamiętali o tym, by tworzyć wspólnotę, gdzie jest przebaczenie, miłość, radość i pokój. Chcesz znaleźć duchowy dom w swojej okolicy? Zajrzyj do naszej zakładki

Kościół dla Ciebie.

Slide
"Kiedy dostosowujesz się do Bożego celu opisanego w Biblii, wtedy coś szczególnego przychodzi do Twojego życia

Bono

irlandzki muzyk, lider rockowego zespołu U2

Slide
Znalazłam Boga, który przez całe moje życie pukał do moich drzwi.​

Ania Świątczak

piosenkarka i prezenterka telewizyjna

previous arrow
next arrow

UWIERZ, ŻE NIEDALEKO MOŻE BYĆ

Twoja wspólnota

Szukasz swojego duchowego domu? Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie miejsce. Odważ się spotkać z ludźmi, którzy pokażą Ci drogę w Jezusie. Wystarczy, że wpiszesz nazwę swojej miejscowości, by znaleźć kościół w Twojej okolicy.

Mateusz
Stefański

Creative director

Kreatywny wizjoner, marketingowiec-artysta. Zamiast chwytliwych haseł, woli od razu tworzyć z tego movement. Opracowuje strategie reklamowe, projektuje komunikację spójną z marką, planuje kampanie marketingowe i realizuje je na podstawie realnych potrzeb. Pierwsze kroki stawiał w 2014 roku w agencji reklamowej Engine w Sopocie. Od 2017 roku dyrektor wykonawczy Exodus Conference & Festival. Obecnie od 2019 roku realizuje szalone pomysły w roli dyrektora kreatywnego Kościoła Radość Życia w Gdańsku.

Olga
Nerc

Project Director

Współtworząca i kierująca wieloma zespołami marketingowymi w firmach Young Digital Planet, Nowa Era, Flugger farby. Od 2020 r. misjonarz, członek zespołu Ewangelicznej Polski. Z pasją tworzy i zarządza projektami. Współtworząca projekt Dziewczyny Się Spotykają, wyjazdy misyjne na Ukrainę oraz służbę dla małżeństw.

Paulina
Konieczny

Graphic Design

Z wykształcenia jest architektem, a na co dzień zajmuje się grafiką i tworzeniem brandingu. Zachwyca ją piękno połączone z funkcjonalnością. Jako brand designer pragnie tworzyć projekty, które będą odzwierciedleniem przedstawionej wizji, ale nie boi się również zapraszać swoich klientów do innowacyjnych rozwiązań. Wierzy, że każdy projekt może być dziełem o indywidualnym charakterze. Wraz z mężem Alkiem założyli Społeczność Miasto, w której od początku odpowiada za obszar designu, w tym za stworzenie identyfikacji wizualnej oraz grafik i wszelkich materiałów promocyjnych.

Gosia
Śmigielska

Film production

Z zawodu jest technikiem odzieży. Mimo że jej przygoda z szyciem i projektowaniem została wstrzymana, to obcowanie ze światem mody rozbudziło w niej chęci do kreatywniejszego stylu życia. Zaczęła interesować się grafiką, dokształcać w temacie fotografii i próbować krótkich form filmowych. W ten sposób od kilku lat aktywnie działa w branży kreatywnej. Obecnie jest studentką drugiego roku Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Estera
Wiaduch

Creative Writer

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej specjalność to gra na fagocie. W wolnej chwili realizuje się muzycznie w zespole ‘dzieła wybrane’. Nie tylko może tam pisać muzykę, ale i teksty, co okazało się jej kolejną pasją. Swoje pióro od dłuższego czasu może szkolić dzięki pracy dziennikarskiej w Nadmorskiej Grupie Medialnej (Norda.FM, Twoja Telewizja Morska, Nadmorski24.pl). Od kilku lat jest liderem młodzieżowym grupy WIDOKI. 

Dziękujemy za kontakt!

Już wkrótce reprezentant naszego zespołu odpowie
na Twoje pytania.

Magda
Ciszewska

Digital Marketing

Specjalizuje się w budowaniu i realizacji strategii marketingowo-sprzedażowych. Od paru lat związana z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia na kierunkach Social Media i Zintegrowany Marketing oraz e-Commerce. Swoją karierę zawodową poświęciła online marketingowi i nowym mediom. W ciągu 20 lat swojej pracy budowała globalne strategie marketingowe dla takich marek jak ClickMeeting, GetResponse, Heinz, Ford, Diageo, GlaxoSmithKline. Jest ekspertem w pozycjonowaniu marek, tworzeniu strategii marketingowych i wdrażaniu kampanii promocyjnych.