ewangeliczni

Film – QA ZBAWIENIE

PLIKI DO POBRANIA:

PODGLĄD:

TYTUŁ FILMU + TREŚĆ POSTU:

Jak można dostąpić zbawienia?

W Piśmie Świętym napisane jest, że zbawienie jest darem od Boga. Ten dar może otrzymać każdy człowiek dzięki łasce, rozumianej jako akt Bożej przychylności niezależnej od naszych zasług (zob. List św. Pawła do Efezjan 2,8-9). Zbawienie nie jest nagrodą za nasze uczynki.

Według Listu św. Pawła do Rzymian 6,23 popełnienie jakiegokolwiek grzechu, nawet jednego, skazuje człowieka na najwyższą karę – śmierć. Dlatego gdyby ktoś chciał zasłużyć na zbawienie dobrymi uczynkami, jest na przegranej pozycji. Jednak Bóg, widząc tę beznadziejną sytuację człowieka, wysłał na świat ratunek – swojego syna Jezusa Chrystusa. On w nasze miejsce poniósł karę śmierci. Ta ofiara jest jedynym wystarczającym zadośćuczynieniem za każdy nasz grzech popełniony zarówno w przeszłości jak i przyszłości (zob. 1 List św. Piotra 3,18).

Śmierć Jezusa jest dowodem Bożej miłości, gdyż Pan Jezus oddał życie za każdego grzesznika. Nie czekał, aż będziemy wystarczająco porządni, by było warto za nas umrzeć (zob. List św. Pawła do Rzymian 5,8).

Według tego, co głosi Pismo Święte, aby zostać zbawionym, należy:

1.     Uznać, że jest się grzeszną osobą, która zasługuje na śmierć (wieczną śmierć duchową) i tylko przez przyjęcie ofiary Jezusa może zostać uratowana z tej sytuacji.

2.     Powiedzieć o tym Bogu (zob. List św. Pawła do Rzymian 10,9) i podjąć decyzję odwrócenia się od grzechu (zob. 2 Księga Kronik 7,13-14).

3.     Przyjąć wiarą dar zbawienia (zob. Ewangelia św. Jana 3,16).

HASHTAGI NA FACEBOOKA:

#ewangeliczni #ewangelicznapolska #ewangelizacja #kościół #wspólnota #chrześcijanie #bógjestdobry #chrześcijaństwo #wiara #nadzieja #tylkorazem #razemdlaJezusa #jezus #biblia #Boguchwała #pismoświęte #solascritpura #zbawieniezłaski #łaska #bożypokój #jezusżyje 

Mateusz
Stefański

Creative director

Kreatywny wizjoner, marketingowiec-artysta. Zamiast chwytliwych haseł, woli od razu tworzyć z tego movement. Opracowuje strategie reklamowe, projektuje komunikację spójną z marką, planuje kampanie marketingowe i realizuje je na podstawie realnych potrzeb. Pierwsze kroki stawiał w 2014 roku w agencji reklamowej Engine w Sopocie. Od 2017 roku dyrektor wykonawczy Exodus Conference & Festival. Obecnie od 2019 roku realizuje szalone pomysły w roli dyrektora kreatywnego Kościoła Radość Życia w Gdańsku.

Olga
Nerc

Project Director

Współtworząca i kierująca wieloma zespołami marketingowymi w firmach Young Digital Planet, Nowa Era, Flugger farby. Od 2020 r. misjonarz, członek zespołu Ewangelicznej Polski. Z pasją tworzy i zarządza projektami. Współtworząca projekt Dziewczyny Się Spotykają, wyjazdy misyjne na Ukrainę oraz służbę dla małżeństw.

Paulina
Konieczny

Graphic Design

Z wykształcenia jest architektem, a na co dzień zajmuje się grafiką i tworzeniem brandingu. Zachwyca ją piękno połączone z funkcjonalnością. Jako brand designer pragnie tworzyć projekty, które będą odzwierciedleniem przedstawionej wizji, ale nie boi się również zapraszać swoich klientów do innowacyjnych rozwiązań. Wierzy, że każdy projekt może być dziełem o indywidualnym charakterze. Wraz z mężem Alkiem założyli Społeczność Miasto, w której od początku odpowiada za obszar designu, w tym za stworzenie identyfikacji wizualnej oraz grafik i wszelkich materiałów promocyjnych.

Gosia
Śmigielska

Film production

Z zawodu jest technikiem odzieży. Mimo że jej przygoda z szyciem i projektowaniem została wstrzymana, to obcowanie ze światem mody rozbudziło w niej chęci do kreatywniejszego stylu życia. Zaczęła interesować się grafiką, dokształcać w temacie fotografii i próbować krótkich form filmowych. W ten sposób od kilku lat aktywnie działa w branży kreatywnej. Obecnie jest studentką drugiego roku Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Estera
Wiaduch

Creative Writer

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej specjalność to gra na fagocie. W wolnej chwili realizuje się muzycznie w zespole ‘dzieła wybrane’. Nie tylko może tam pisać muzykę, ale i teksty, co okazało się jej kolejną pasją. Swoje pióro od dłuższego czasu może szkolić dzięki pracy dziennikarskiej w Nadmorskiej Grupie Medialnej (Norda.FM, Twoja Telewizja Morska, Nadmorski24.pl). Od kilku lat jest liderem młodzieżowym grupy WIDOKI. 

Dziękujemy za kontakt!

Już wkrótce reprezentant naszego zespołu odpowie
na Twoje pytania.

Magda
Ciszewska

Digital Marketing

Specjalizuje się w budowaniu i realizacji strategii marketingowo-sprzedażowych. Od paru lat związana z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia na kierunkach Social Media i Zintegrowany Marketing oraz e-Commerce. Swoją karierę zawodową poświęciła online marketingowi i nowym mediom. W ciągu 20 lat swojej pracy budowała globalne strategie marketingowe dla takich marek jak ClickMeeting, GetResponse, Heinz, Ford, Diageo, GlaxoSmithKline. Jest ekspertem w pozycjonowaniu marek, tworzeniu strategii marketingowych i wdrażaniu kampanii promocyjnych.