ewangeliczni

Jak skutecznie reklamować się na Instagramie?

Funkcja Promuj post czy Reklama ustawiona w Menadżerze Reklam?

Promuj post to najprostsza i najuboższa (w zakresie optymalizacji) forma reklamy na Instagramie. Jednocześnie jest to najszybszy i najprostszy sposób reklamowania.

Menedżer Reklam to narzędzie do tworzenia i szczegółowego optymalizowania reklam. Dobre ustawienie reklamy wymaga większej wiedzy, natomiast jest to najbardziej skuteczna forma reklamowania, nie tylko na Instagramie, ale i na Facebooku.

Szczegółowe różnice między ustawianiem reklamy poprzez formę Promuj post, a Menadżerem Reklam zostały omówione w lekcji 5, gdzie zobrazowano jak wygląda:

 • ustawienie celu reklamowego w każdej z form,
 • różnorodność przycisków CTA (Call to Action) w każdej z form,
 • umiejscowienie reklam w każdej z form.

Optymalizacja reklam w Menadżerze Reklam: Kampania, Zestaw Reklam, Reklama

Ustawienie reklamy w Menadżerze Reklam wiąże się z dodaniem Kampanii, Zestawu reklam oraz Reklamy.

 • W Kampanii optymalizujemy cel kampanii, test A/B oraz budżet kampanii.
 • W Zestawie reklam optymalizujemy grupę odbiorców, budżet oraz harmonogram, miejsce docelowe kierowania reklamy
 • W Reklamie optymalizujemy grafiki, teksty, CTA.

Jedna kampania może składać się z więcej niż jednego Zestawu reklam. Jeden zestaw reklam może składać się z więcej niż jednej reklamy, co zobrazowano na poniższym obrazie:

Rodzaje reklam.

W Menadżerze reklam możesz ustawić różne typy reklam:

 • pojedyńczy obraz,
 • pojedyńczy film,
 • reklama karuzelowa (minimum 2 obrazy lub filmy z możliwością przewijania),
 • kolekcja (grupa elementów otwieranych w trybie pełnoekranowym na urządzeniu mobilnym) – najrzadziej wybierany  rodzaj reklamy.

Formaty i rozmiary reklam na Instagramie:

 • Format poziomy: 1200×628 pixeli,
 • “Zwykły” kwadratowy post: 1080×1080 pixeli,
 • Format pionowy: 1080×1350 pixeli,
 • Format poziomy video: 1920×1080 pixeli,
 • “Zwykłe” kwadratowe video: minimum 600×750 pixeli,
 • Instagram Story: 1080×1920,
 • Karuzela: 1080×1080 pixeli,
 • Karuzela video: 1080×1080 pixeli.

Przykłady reklam dla Kościoła.

Mateusz
Stefański

Creative director

Kreatywny wizjoner, marketingowiec-artysta. Zamiast chwytliwych haseł, woli od razu tworzyć z tego movement. Opracowuje strategie reklamowe, projektuje komunikację spójną z marką, planuje kampanie marketingowe i realizuje je na podstawie realnych potrzeb. Pierwsze kroki stawiał w 2014 roku w agencji reklamowej Engine w Sopocie. Od 2017 roku dyrektor wykonawczy Exodus Conference & Festival. Obecnie od 2019 roku realizuje szalone pomysły w roli dyrektora kreatywnego Kościoła Radość Życia w Gdańsku.

Olga
Nerc

Project Director

Współtworząca i kierująca wieloma zespołami marketingowymi w firmach Young Digital Planet, Nowa Era, Flugger farby. Od 2020 r. misjonarz, członek zespołu Ewangelicznej Polski. Z pasją tworzy i zarządza projektami. Współtworząca projekt Dziewczyny Się Spotykają, wyjazdy misyjne na Ukrainę oraz służbę dla małżeństw.

Paulina
Konieczny

Graphic Design

Z wykształcenia jest architektem, a na co dzień zajmuje się grafiką i tworzeniem brandingu. Zachwyca ją piękno połączone z funkcjonalnością. Jako brand designer pragnie tworzyć projekty, które będą odzwierciedleniem przedstawionej wizji, ale nie boi się również zapraszać swoich klientów do innowacyjnych rozwiązań. Wierzy, że każdy projekt może być dziełem o indywidualnym charakterze. Wraz z mężem Alkiem założyli Społeczność Miasto, w której od początku odpowiada za obszar designu, w tym za stworzenie identyfikacji wizualnej oraz grafik i wszelkich materiałów promocyjnych.

Gosia
Śmigielska

Film production

Z zawodu jest technikiem odzieży. Mimo że jej przygoda z szyciem i projektowaniem została wstrzymana, to obcowanie ze światem mody rozbudziło w niej chęci do kreatywniejszego stylu życia. Zaczęła interesować się grafiką, dokształcać w temacie fotografii i próbować krótkich form filmowych. W ten sposób od kilku lat aktywnie działa w branży kreatywnej. Obecnie jest studentką drugiego roku Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Estera
Wiaduch

Creative Writer

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej specjalność to gra na fagocie. W wolnej chwili realizuje się muzycznie w zespole ‘dzieła wybrane’. Nie tylko może tam pisać muzykę, ale i teksty, co okazało się jej kolejną pasją. Swoje pióro od dłuższego czasu może szkolić dzięki pracy dziennikarskiej w Nadmorskiej Grupie Medialnej (Norda.FM, Twoja Telewizja Morska, Nadmorski24.pl). Od kilku lat jest liderem młodzieżowym grupy WIDOKI. 

Dziękujemy za kontakt!

Już wkrótce reprezentant naszego zespołu odpowie
na Twoje pytania.

Magda
Ciszewska

Digital Marketing

Specjalizuje się w budowaniu i realizacji strategii marketingowo-sprzedażowych. Od paru lat związana z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia na kierunkach Social Media i Zintegrowany Marketing oraz e-Commerce. Swoją karierę zawodową poświęciła online marketingowi i nowym mediom. W ciągu 20 lat swojej pracy budowała globalne strategie marketingowe dla takich marek jak ClickMeeting, GetResponse, Heinz, Ford, Diageo, GlaxoSmithKline. Jest ekspertem w pozycjonowaniu marek, tworzeniu strategii marketingowych i wdrażaniu kampanii promocyjnych.