ewangeliczni

Czy w Waszym kościele są sami święci?

Gdy mówimy o świętych ludziach, to zazwyczaj mamy na myśli osoby, które są nienaganne, wręcz doskonałe w swoim postępowaniu.

Kościół jednak z założenia nie składa się z ludzi doskonałych lub takich, którzy sami o sobie myślą, że są doskonali.

Wręcz przeciwnie – kościół jest wspólnotą osób, które mając świadomość swojej niedoskonałości lub inaczej mówiąc, grzeszności, przyszli do Boga, aby przyjąć Jego przebaczenie.

W tym sensie jest więc raczej odwrotnie: w kościele są sami grzesznicy, którzy przyjęli to przebaczenie dane przez Boga przez krzyżową ofiarę Pana Jezusa.

I to właśnie czyni ludzi świętymi – świętymi nie w znaczeniu bezgrzesznego, nienagannego postępowania, ale statusu nadanego przez Boga tym wszystkim, którzy uwierzyli w Pana Jezusa.

Dlatego nasz kościół jest dla wszystkich, bo jak jest napisane w Piśmie Świętym: „Wszyscy bowiem zgrzeszyli i są pozbawieni chwały Boga”  (List do Rzymian 3:23)

Nasz kościół jest dla wszystkich, jednak budując go, chcemy myśleć nie tylko o nas dzisiaj, ale także, a może przede wszystkim o następnym pokoleniu lub pokoleniach.

Kościół jest dla wszystkich, co wcale nie znaczy, że wszyscy się w nim jednakowo dobrze odnajdą lub że wszyscy będą się równie dobrze czuli wśród nas i z nami.

Każdy ma inną osobowość, mamy różne oczekiwania, inne przyzwyczajenia, itd. i z tego powodu mogą tworzyć się między nami pewne napięcia.

Jesteśmy święci, jak powiedziałem wcześniej, bo przyjęliśmy Boże przebaczenie, ale nie jesteśmy doskonali w naszym postępowaniu.

Dlatego też cały czas uczymy się wzajemnej miłości, akceptacji i przebaczenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mateusz
Stefański

Creative director

Kreatywny wizjoner, marketingowiec-artysta. Zamiast chwytliwych haseł, woli od razu tworzyć z tego movement. Opracowuje strategie reklamowe, projektuje komunikację spójną z marką, planuje kampanie marketingowe i realizuje je na podstawie realnych potrzeb. Pierwsze kroki stawiał w 2014 roku w agencji reklamowej Engine w Sopocie. Od 2017 roku dyrektor wykonawczy Exodus Conference & Festival. Obecnie od 2019 roku realizuje szalone pomysły w roli dyrektora kreatywnego Kościoła Radość Życia w Gdańsku.

Olga
Nerc

Project Director

Współtworząca i kierująca wieloma zespołami marketingowymi w firmach Young Digital Planet, Nowa Era, Flugger farby. Od 2020 r. misjonarz, członek zespołu Ewangelicznej Polski. Z pasją tworzy i zarządza projektami. Współtworząca projekt Dziewczyny Się Spotykają, wyjazdy misyjne na Ukrainę oraz służbę dla małżeństw.

Paulina
Konieczny

Graphic Design

Z wykształcenia jest architektem, a na co dzień zajmuje się grafiką i tworzeniem brandingu. Zachwyca ją piękno połączone z funkcjonalnością. Jako brand designer pragnie tworzyć projekty, które będą odzwierciedleniem przedstawionej wizji, ale nie boi się również zapraszać swoich klientów do innowacyjnych rozwiązań. Wierzy, że każdy projekt może być dziełem o indywidualnym charakterze. Wraz z mężem Alkiem założyli Społeczność Miasto, w której od początku odpowiada za obszar designu, w tym za stworzenie identyfikacji wizualnej oraz grafik i wszelkich materiałów promocyjnych.

Gosia
Śmigielska

Film production

Z zawodu jest technikiem odzieży. Mimo że jej przygoda z szyciem i projektowaniem została wstrzymana, to obcowanie ze światem mody rozbudziło w niej chęci do kreatywniejszego stylu życia. Zaczęła interesować się grafiką, dokształcać w temacie fotografii i próbować krótkich form filmowych. W ten sposób od kilku lat aktywnie działa w branży kreatywnej. Obecnie jest studentką drugiego roku Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.

Estera
Wiaduch

Creative Writer

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jej specjalność to gra na fagocie. W wolnej chwili realizuje się muzycznie w zespole ‘dzieła wybrane’. Nie tylko może tam pisać muzykę, ale i teksty, co okazało się jej kolejną pasją. Swoje pióro od dłuższego czasu może szkolić dzięki pracy dziennikarskiej w Nadmorskiej Grupie Medialnej (Norda.FM, Twoja Telewizja Morska, Nadmorski24.pl). Od kilku lat jest liderem młodzieżowym grupy WIDOKI. 

Dziękujemy za kontakt!

Już wkrótce reprezentant naszego zespołu odpowie
na Twoje pytania.

Magda
Ciszewska

Digital Marketing

Specjalizuje się w budowaniu i realizacji strategii marketingowo-sprzedażowych. Od paru lat związana z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia na kierunkach Social Media i Zintegrowany Marketing oraz e-Commerce. Swoją karierę zawodową poświęciła online marketingowi i nowym mediom. W ciągu 20 lat swojej pracy budowała globalne strategie marketingowe dla takich marek jak ClickMeeting, GetResponse, Heinz, Ford, Diageo, GlaxoSmithKline. Jest ekspertem w pozycjonowaniu marek, tworzeniu strategii marketingowych i wdrażaniu kampanii promocyjnych.